Pimaş Açma Resim

Pimaş Açma

Pimaş açma hizmeti sunan tesisatekibi, tıkalı olan pimaşlarınızı önce kameralı cihazlar ile tıkanıklığın sebebini ve yerini tespit eder sonrasında  tıkanıklık açma cihazları ile pimaş tıkanıklarını açar. Pimaş açma kırma dökme olmadan profesyonel cihazlar yardımı ile açılmaktadır. Tuvalet, lavabo mutfak ve banyo gibi pimaş borularınız tıkandığında firmamızı arayarak çözüm sağlayabilirsiniz.

 

Pimaş Giderleri Neden Tıkanır?

  • Pimaş borularına atılan yabancı cisimler
  • Erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları
  • Özellikle çocukların tuvaletlere attığı oyuncaklar
  • Kadın pedleri, poşetler, temizlik bezleri
  • Yemek atıkları, atık yağlar
  • İnşaat atıkları harç, tuğla gibi
  • Tesisat döşenirken boruya yeterli eğimin verilmemesi
  • Pimaş borusunun bir yerinde meydana gelen çökmeler

Tesisat üzerine sık yaşanan sorunlardan biri de gider tıkanıklığıdır. Gider boruları zamanla biriken yemek artıkları, yağları, yanlışlıkla veya bilinçli olarak atılan naylon poşet, bez, tuvalet kâğıtları yüzünden daralır ve tıkanır. Daralan giderler zaman zaman yavaş su akışı ile size kendini belli eder.

Ayrıca tıkanıklık gerçekleşmeden önce fark edilebildiğini biliyor muydunuz? Lavabo veya tuvaletlerde yavaş akan su, pimaş tıkanıklığının habercisidir. Yavaş akan suyu fark ettiğinizde müdahale edilmesi daha kolaydır.

Tıkanıklık olduktan sonra taşmalar meydana gelir ve hoş sonuçlar ortaya çıkmaz. Gider boruları tamamen tıkandığında ise yapılacak işlemler süreci uzatmaktadır.

 

 

Ucuza Pimaş Tıkanıklığı Açma Olur mu?

Bugün piyasada çok sayıda pimaş tıkanıklığı açma işi yaptığını belirten pimaş açma firmaları bulunmaktadır. Ehliyetsiz kişilere yaptırılan pimaş açma işi sizin için daha fazla maliyet anlamına gelebilir.

Daha ucuza kaçmak için tercih edilen tesisatçılar, pimaş açma işi yaparken aynı zamanda borulara zarar verme ihtimalleri de yüksektir. Pimaş tıkanıklığını açtıktan sonra kameralı cihaz ile kontrol etmedikleri için, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığını anlayamazsınız. Tekrar tekrar tıkalı pimaş açma işi yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Tıkanıklık açma işleminde kamera da kullanılmaktadır, ancak ucuza pimaş tıkanıklığı açan kişiler/firmalar genellikle bu kameraya sahip değildirler. Tıkanıklığa sebep olan atıklar/cisimler tamamen temizlenmeyene dek tıkanıklık problemi gitmiş sayılmaz. Tıkanıklığa müdahale edildikten sonra mutlaka kameralı cihazlar ile pimaş hattı görüntülenmeli ve temizlendiğinden emin olunmalıdır. Aksi halde kısa süre içerisinde tekrar tıkanıklık problemi ile uğraşmak zorunda kalırsınız.

Pimaş tıkanıklığı için firmamızdan destek alabilirsiniz.