Su Kaçağı Tespiti Resim

Su Kaçağı Tespiti

Tesisat ekibi bir o kadar çalışmalar yapsa da hiç şüphesiz en çok çalıştığı alanlardan birisi olan su kaçağı tespiti konusunda oldukça profesyonel ve bir o kadar tecrübe kazanmış olmasıyla birlikte siz müşterilerimize büyük bir hizmet vermeyi amaçlamış olup, yine siz müşterilerimiz için  su kaçağı tespiti gibi işlemleri çok uygun maliyetlere yapmaktadır. Şimdi sizlere su kaçağı tespiti nasıl yapılır biraz bahsetmek istiyoruz.

Su kaçağı nedir ? bunun cevabı çok basittir. En ufak bir düşünce ile bile bulabileceğimiz bir problemdir. Su kaçağı, evimizde duvarlarımızın içerisinde bulunan tesisatımızın yani borularımızda meydana gelen ufak çatlaklar veya ufak deliklerin oluşması sebebi ile ortaya çıkan ve duvarlarımıza gerçekten de büyük zararlar veren, aynı zamanda sadece duvarlarımıza değil cebimize yani paramızada büyük zararlar verir.

SU KAÇAĞI NE KADAR BÜYÜK BİR PROBLEMDİR ?

Su kaçağı gerçektende büyük problemdir. Neden diye soracak olursak veya soracak olursanız şu şekilde özetleyebiliriz;

Su kaçağı olan bir evde, öncelikle kötü bir koku oluşur. Bu rutubetin başlangıcıdır veya rutubet olmuştur o kokuyordur. Bir diğeri ise cebinize gelen zarardır. Yani tesisatınızda oluşan bu çatlakların nedeni ile boruların değişimi için harcanacak para, duvarlar kırılacağı için ayrılacak para ve diğer masraflar sizce de büyük bir problem değil mi ?

Su kaçağını nasıl anlayabiliriz?

Su kaçağı tespiti kolay olarak yapılabilir. Tesisat ekibinin profesyonel çalışanları ithal ettiğimiz özel termal kameralar yardımıyla çok kolay bir şekilde su kaçağı nerede var bunu görebilir. Bu ne işe yarayacak derseniz, eskiden su kaçağı nerede bulunmak için oda içersindeki bütün duvarlar kırılıp tespit ve onarma işlemi yapıldıktan sonra tekrardan oda eski görünümüne kavuşuyordu. Fakat şimdi tesisat ekibi olarak ithal ettiğimiz özel termal kameralar ile bu işlem çok basit olarak yapılıyor. Profesyonel ekibimiz sadece termal kamerayı çıkartıp odanın içersine bu kamera ile bakıyor. Su kaçağı olan nokta kamerada farklı renkte gözükerek zaten kendisini belli ediyor ve su kaçağı tespiti yapılmış oluyor. Bu işlem yapıldıktan sonra duvar isteğiniz üzere kırılıyor ve onarma işlemi yapıldıktan sonra eski görünümüne kavuşuyor.

Bir diğer tespit ise, duvarlarınızda ufak damlalar halinde terleme dediğimiz olay oluyor. Günler, aylarca olmuş olan su kaçakları sonucunda ortaya çıkan rutubet ve kötü kokudan su kaçağı anlaşılabilir.